Aktualności

30 lis 2018

Dni Ochrony Przyrody w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iwnie

8 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Iwnie przeprowadzono przyrodnicze zajęcia edukacyjne dla dzieci z klas z 4 i 6, które rozpoczęły się od wyjścia w teren, nad miejscowe jezioro oraz stawy. Podczas wycieczki obserwowano ptaki; udało się zobaczyć i oznaczyć 36 gatunków, w tym 3 gatunki dzięciołów duże oraz efektowne stado czapli białych obserwowane przez lunetę, co dało możliwość samodzielnego wykonania dokumentacji fotograficznej obserwacji.

Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z kontuzjowanym myszołowem, który nie mógł samodzielnie latać. Ptaka wspólnie złapano i przekazano do ośrodka rehabilitacji, skąd prawdopodobnie uda mu się powrócić do naturalnego środowiska. Przeprowadzona akcja ratunkowa z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Ponadto dzieci wspólnie z pracownikiem ZPKWW w ramach prezentacji praktycznych sposobów ochrony przyrody zawiesiły skrzynki lęgowe dla ptaków w przyszkolnym ogrodzie, oraz posadziły drzewo – klon polny.

Ostatnim etapem intensywnie spędzonego dnia z przyrodą była krótka prelekcja na temat walorów Parku Krajobrazowego Promno. Dla chętnych przygotowano również test sprawdzający wiedzę zdobytą w trakcie zajęć. Najlepsi zdobyli cenne nagrody – publikacje wydane przez ZPKWW. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zajęciach przygotowano gadżety o tematyce przyrodniczej.

Bardzo dziękujemy kadrze pedagogicznej  i uczniom za miłe przyjęcie.

 

Michał Białek

 

 

Powiększenie
Kontrast