Aktualności

19 kw. 2017

Filmy o parkach krajobrazowych w Ratajskiej Telewizji Kablowej

Eko Zagadka w Ratajskiej Telewizji Kablowej 2016 1Od listopada 2015 roku na antenie Ratajskiej Telewizji Kablowej w ramach współpracy m.in. z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego emitowano kolejne filmy z cyklu Wielkopolskie Parki Krajobrazowe (13 odcinków) oraz filmy na temat rezerwatów przyrody w regionie (5 odcinków).Premiera antenowa każdego z filmów ma miejsce raz w miesiącu, następnie dany film jest powtarzany co najmniej 30 razy w miesiącu (łącznie było już ok. 600 emisji). Film połączony jest na antenie Ratajskiej Telewizji Kablowej z konkursem przyrodniczym Eko Zagadka, w którym nagrodami są upominki i materiały promocyjne przekazane przez Zespół Parków. Co miesiąc nagrody otrzymują 2-3 osoby. Przez cały okres emisji nagrodzono ponad 40 osób, a w samym konkursie wzięło udział blisko 200 uczestników. Program EkoZagadka przyczynia się do popularyzacji wiedzy na temat parków krajobrazowych i zwiększenia świadomości przyrodniczej wśród mieszkańców Wielkopolski.

Za pośrednictwem Ratajskiej Telewizji Kablowej filmy przyrodnicze docierają nie tylko do mieszkańców Rataj i całego Poznania. Można je również oglądać w ponad 230 tysiącach. gospodarstw domowych, podłączonych do sieci kablowej na terenie Wielkopolski, co daje statystycznie ponad 700 000 telewidzów.

Obecnie emisja filmów o parkach krajobrazowych została zakończona. W tym tygodniu wyświetlany jest ostatni film z serii o rezerwatach przyrody w Wielkopolsce. Na emisję oczekują jeszcze filmy: „Wypoczynek na wsi, czyli Wielkopolska Agroturystyka”, „Woda” oraz „Drzewa wśród pól”.

Filip Borowiak
Ratajska Telewizja Kablowa
Piotr Basiński

Powiększenie
Kontrast