Aktualności

28 kw. 2017

Finał i podsumowanie XIV edycji konkursu „Ja i Przyroda”

Finał i podsumowanie XIV konkursu Ja i Przyroda 2017 01Dnia 25 kwietnia 2017 r. odbył się etap wojewódzki XIV edycji konkursu  „Ja i Przyroda”. Do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie (Sierakowski Park Krajobrazowy) przyjechały reprezentacje szkół podstawowych z Poznania, Leszna, Kalisza, Konina i Piły.Uczniowie rywalizowali w dwuczęściowym  konkursie (część pierwsza – test dotyczący ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz znajomości parków krajobrazowych Wielkopolski, część druga – rozpoznawanie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz charakterystycznych obiektów znajdujących się w parkach krajobrazowych Wielkopolski).

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 46 z Poznania reprezentowana przez Agatę Jankowską, Paulinę Kasprzak i Witolda Lewandowskiego pod opieką Elżbiety Jankowskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Kalisza, reprezentowana przez Patrycję Rokicką, Nataszę Grudnicką i Martynę Spaloną pod opieką Irmy Bijak, trzecie miejsce uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Leszna, reprezentowana przez Wiktorię Barczak, Mikołaja Kmiećkowiaka i Jaromira Nagłego, pod opieką Katarzyny Dratwińskiej. Kolejne miejsca zajęły: drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Piły oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Konina.

Po zakończeniu części konkursowej Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska uroczyście wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe finalistom konkursu. Szkolni koordynatorzy konkursu otrzymali podziękowania. Główną nagrodą dla laureatów konkursu są pięciodniowe warsztaty przyrodnicze w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast