Aktualności

31 paź 2017

Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2017/2018

W sobotę 28 października br. odbył się pierwszy z sześciu biegów czwartej już edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2017/2018. Organizatorzy przygotowali dwie trasy biegowe, na 5 i 10 km oraz trasę nornic walking na 5 km. Pomimo nie najlepszej pogody w biegach wzięło udział 211 osób. 

W budynku Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej u podnóża Dziewiczej Góry zorganizowany został przez pracowników Nadleśnictwa Łopuchówko i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Punkt EKO, stoisko edukacyjne dla najmłodszych uczestników imprezy sportowej. Tematem przewodnim pytań konkursowych były grzyby naszych lasów. Nagrodami dla każdego uczestnika były drobne upominki w postaci materiałów promocyjnych Nadleśnictwa i Zespołu Parków Krajobrazowych

Zawody rozpoczęły się od biegów zorganizowanych dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 500, 1000 i 1500 m. o godzinie. Następnie wystartowali dorośli zawodnicy na dystansie 10 km. Ten bieg był najliczniej obsadzony. W odstępach 5 minutowych wystartowały kolejne grupy: biegowa i nornic wal king, obie na dystansie 5 km.

Rywalizację na poszczególnych dystansach wygrali:

10 km – Dawid Stefański, a pierwszą kobieta była Katarzyna Pietruszka,

5 km – Dominik Włodarkiewicz, a pierwszą kobietą była Aleksandra Hornik.

5 km z kijkami – Marek Niestrawski, a najlepszą kobietą była Gabriela Świtała.

Po biegu na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal i drobne upominki. Osoba, która weźmie udział we wszystkich biegach będzie mogła z medali (elementy puzla) ułożyć całość i dopiero wtedy wiadomo będzie co mdal w całości przdstawia.

Już teraz organizatorzy zapraszają na 25 listopada br, kiedy odbędzie się drugi bieg Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2017/2018

Więcej zdjęć z pierwszego biegu w cyklu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2017/2018 pod adresem:

Fotogaleria 1

Fotogaleria 2

Powiększenie
Kontrast