Aktualności

25 lip 2017

I Piknik Sołectw w Parzynowie

W dniu 15 lipca br. w Parzynowie odbył się I Piknik Sołectw Województwa Wielkopolskiego.  Na spotkanie przyjechali przedstawiciele kilkunastu sołectw – laureatów I edycji konkursu „Jeden dzień w Sołectwie – przyroda, kultura i tradycja” zorganizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz goście z całej Wielkopolski.

Wśród przybyłych gości byli Marszałek Krzysztof Grabowski, Dyrektor ZPKWW Janusz Łakomiec, poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, przedstawiciele władz lokalnych z gminy i powiatu.

W I edycji w/w konkursu Parzynów zajął I miejsce i zorganizował spotkanie prezentujące historię,  dorobek, ciekawe i interesujące  miejsca znajdujące się w miejscowości. Spotkanie rozpoczęło się  na świetlicy wiejskiej. Po powitaniu gości i prezentacjach dyrektor ZPKWW Janusz Łakomiec przekazał uczestnikom książkę „Przysmaki wielkopolskie” z autorskimi przepisami wielkopolskich potraw, udostępnionymi przez laureatów I edycji konkursu. Następnie uczestnicy pikniku udali się autokarem na wycieczkę po najciekawszych miejscach Parzynowa, zwiedzając m.in. osiemnastowieczny, modrzewiowy kościół p.w.ś. Mikołaja, najwyższe wzgórze w Wielkopolsce z Krzyżem Jubileuszowym i rzeźbą Jana Pawła II, ośrodek hipo i dogoterapii „Na wzgórzu”. Kolejną atrakcją było odwiedzenie Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II gdzie uczestnicy mogli „dotknąć” gwiazd i zapoznać się z działalnością edukacyjno-naukową ośrodka oraz dowiedzieć się o współpracy CWINT z największymi ośrodkami naukowymi Europy i Świata. Spotkanie zakończyło się wspólną biesiadą i zabawą przy muzyce orkiestry dętej i występach dzieci i młodzieży.

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Powiększenie
Kontrast