Aktualności

31 paź 2017

Rajd na zakończenie sezonu turystycznego w Puszczy Zielonce

W niedzielę 15 października br. odbył się tradycyjny Rajd na zakończenie sezonu turystycznego w Puszczy Zielonce. Imprezę zorganizowali: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka” we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

W rajdzie wzięło udział około 250 osób. Turyści mieli do wyboru aż 5 tras: 2 rowerowe- familijną i puszczańską (16 i 40 km), trasę pieszą – nordic walking, biegową (wszystkie prowadzone przez przewodników) oraz tajemniczą – z dotarciem na metę we własnym zakresie. Trasy (z wyjątkiem tajemniczej) zostały przygotowane w formie pętli, ze startem i metą na terenie gospodarstwa agroturystycznego.

Tegoroczną metę zlokalizowano w Dąbrówce Kościelnej, na terenie gospodarstwa agroturystycznego ,,Ranczo w Dolinie”, gdzie uczestnicy rajdu  mogli posilić się gorącą zupą, rozgrzać kawą i herbatą, zjeść ciasto z domowego wypieku gospodarzy, wziąć udział w warsztatach garncarskich, rekreacyjnie postrzelać z prawdziwego łuku. Na mecie przeprowadzony został także konkurs wiedzy przyrodniczej, w ramach którego uczestnicy wypełniali test przygotowany przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Nagrody dla laureatów konkursu zakupione zostały przez  Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Zadowoleni uczestnicy i Ich pozytywne komentarze są dla nas największa nagrodą i potwierdzają sukces imprezy kończącej sezon turystyczny 2017 w Puszczy Zielonce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zapraszamy na trasy turystyczne w Parku Krajobrazowy Puszcza Zielonka 2018 roku.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wiekopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast