Aktualności

17 lip 2017

Spływ Kajakowy w Puszczy Zielonce

W sobotę 1 lipca br. odbył się Spływ Szlakiem Kajakowym „Puszcza Zielonka”. Spływ jest największą cykliczną i bezpłatną imprezą promującą szlak kajakowy na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”. Spływ został zorganizowany przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

W pierwszy poranek lipca miłośnicy turystyki wodnej spotkali się na parkingu w Pobiedziskach, skąd autokarem zostali przewiezieni do Tuczna na start spływu. Na plaży wszystkich uczestników powitali instruktorzy kajakarstwa i ratownicy wodni, którzy udzielili krótkiego instruktażu. Trasa spływu przebiegała przez najbardziej urokliwe tereny wodne Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka: przez Jezioro Kołatkowskie, Stęszewskie, Kanałem Wronczyńskim, przez Jezioro Wronczyńskie Wielkie i Wronczyńskie Małe, aż do Jeziora Jerzyńskiego. Nad bezpieczeństwem na wodzie poza ratownikami czuwali strażacy z OSP w Pobiedziskach, którzy również usprawniali przejścia na przenoskach. Metę spływu zorganizowano na polu biwakowym w Złotniczkach, gdzie na wszystkich kajakarzy czekał ciepły posiłek, napoje i konkurs wiedzy ekologicznej z atrakcyjnymi nagrodami turystycznymi. Po godzinie 14.00 autokar odwiózł wszystkich z powrotem na parking do Pobiedzisk.

Spływ cieszył się ogromnym zainteresowaniem, chęć udziału w spływie zadeklarowało ponad 100 osób, jednak z powodu zapowiadanych burz nie wszyscy stawili się na starcie. Organizatorzy dziękują wszystkim przybyłym na spływ za miło spędzony czas.

Artur Krysztofiak

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast