Aktualności

30 maj 2018

X Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny Pobiedziska 2018

19 maja br. na terenie Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach odbył się jubileuszowy X Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny Pobiedziska 2018. Tematem przewodnim Pikniku była ochrona przyrody oraz ochrona powietrza. Podobnie jak w ubiegłych latach imprezę wraz z Gminą Pobiedziska organizował Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W rajdzie terenowym zorganizowanym dla szkół, będącym nieodłącznym elementem wydarzenia, wzięło udział 15 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski (Świebodzice, Łaziska Górne, Stęszew, Łubowo, Murowana Goślina, Iwno, Wronczyn, Pobiedziska, Pobiedziska Letnisko, Jerzykowo, Biskupice, Kołaczkowo, Swarzędz, Strykowo, Budzisław Kościelny). W tym roku na trasę rajdu, który przebiegał przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, wyruszyły również drużyny Rodzin oraz drużyny Firm, wśród których rywalizację wygrała firma Unipol Wypieki Sp. z o.o. Sp. k.

Na trasie rajdów oraz na terenie Pikniku na uczestników czekały stanowiska z punktowanymi zadaniami, opracowanymi przez partnerów pikniku. W klasyfikacji końcowej szkół spoza gminy Pobiedziska najlepsza okazała się reprezentacja szkoły z Budzisławia Kościelnego. Wśród reprezentantów placówek oświatowych z gminy Pobiedziska w konkurencji rajdowej wygrała szkoła z Jerzykowa. Oprócz rywalizacji podczas rajdu, na terenie Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach na uczestników Pikniku czekały liczne atrakcje m.in.:  pokazy w planetarium, akcja wymiany makulatury na drzewka, akcja policji bezpłatnego znakowania rowerów „Bezpieczny Rower”, zabawy z Ochotniczą Strażą Pożarną Pobiedziska oraz OSP Kociałkowa Górka, dmuchane zamki, żywe maskotki.

Szkoły podstawowe uczestniczyły ponadto w konkursie na najlepsze stoisko popularnonaukowe, zorganizowane pod hasłem: „Przyroda – dziedzictwo nasze i przyszłych pokoleń”, którego zwycięzcą okazała się szkoła z Pobiedzisk Letniska. Natomiast przedszkola uczestniczyły w konkursie  „Mali Miłośnicy Przyrody”. Zwyciężyło Przedszkole „Wesołe Skrzaty” z Pobiedzisk.

Serdecznie dziękujemy za udział.

Kornelia Knioła

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast