Aktualności

21 lis 2018

Zakończenia Sezonu Turystycznego w Puszczy Zielonce

W sobotę 27 października br. odbyło się Zakończenie Sezonu Turystycznego w Puszczy Zielonce, które tym razem miało charakter szkoleniowo – rajdowy. Pomimo zimnej jesiennej pogody  miłośnicy czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu dopisali, stawiło się blisko 100 osób. W Stęszewku (gmina Pobiedziska), położonego na terenie  Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka zorganizowano start i metę rajdu rowerowego oraz warsztaty dla miłośnikami Nordic Walking, które poprowadził Aleksander Wilanowski – twórca wrocławskiej szkoły instruktorów Nord Walk, autor książki i filmu „Nordic Walking dla każdego”. Po teoretycznym wprowadzeniu odbył się trening doskonalenia techniki marszu. Jednocześnie wystartowali uczestnicy rajdu rowerowego, dla których przygotowana została 25 kilometrowa trasa w formie pętli. Rowerzystów poprowadził przewodniczący Pobiedziskiego Klubu Rowerowego.  Dla cyklistów zaproponowana została również opcja „trasy Tajemniczej” tj. dotarcie na metę samodzielnie wybranym szlakiem. Na mecie czekał na wszystkich uczestników gorący posiłek i napoje oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

         Impreza zorganizowana została przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Danuta Śliwa

Artur Golis

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast