Aktualności

10 maj 2018

Zapraszamy – X Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Pobiedziskach serdecznie zapraszają wszystkich w dniu 19 maja 2018 r. na jubileuszowy – X Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny do Pobiedzisk, na  teren zlokalizowany przy Szkole Podstawowej w Pobiedziskach, przy ul. Kostrzyńskiej.

Podczas Pikniku  na dzieci, młodzież i dorosłych będą czekać liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów które w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób  pozwolą poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, a zdobyte doświadczenia przenieść do lokalnych programów edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska.

Częścią Pikniku będą rajdy terenowe zorganizowane dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, reprezentujących miasto/gminę z terenu całej Polski oraz dla Rodzin i Firm.

     W tym roku  obchodzone są również jubileusze powstania parków krajobrazowych:  Promno i  Puszcza Zielonka  –  25-lecie, natomiast Lednicki Park Krajobrazowy obchodzi 30-lecie swego istnienia. W związku z tym jednym z tematów przewodnich Pikniku oprócz ochrony powietrza jest ochrona przyrody. Więcej informacji znajduje się na załączonym plakacie.

Danuta Śliwa

Regulamin Rajdu organizowanego podczas „X Ogólnopolskiego Edukacyjnego Pikniku Ekologicznego Pobiedziska 2018”

Powiększenie
Kontrast