31 sty 2020

Zapraszamy „Na Manowce” do Sierakowskiego Parku Krajobrazowego

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza na pierwszy spacer z cyklu „Na Manowce”, który odbędzie się 15 lutego br. w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Rajd zostanie połączony z obchodami Światowego Dnia Mokradeł.Około 6-kilometrowa trasa rajdu poprowadzi wokół jeziora Putnik. W polodowcowej  rynnie przejdziemy wzdłuż olsów przylegających do jeziora i jego zarastającej zatoki. Następnie udamy się brzegiem jeziora, gdzie lasy liściaste przeobrażą się po drugiej stronie w bory sosnowe. Po drodze miniemy śródleśne bezodpływowe oczko oraz dwukrotnie przetniemy Strugę Śremską, przepływającą przez jezioro. Wracając na teren Ośrodka przejdziemy fragmentem śródpolnej alei jabłoniowej.

Zbiórka o godz. 10:00 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Przed wyruszeniem na trasę przeprowadzona zostanie krótka prelekcja na temat znaczenia mokradeł. Planowany powrót do  Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie o godz. 13:00. Radzimy zabrać ze sobą odzież dostosowaną do warunków atmosferycznych oraz pełne, nieprzemakalne obuwie.

Zgłoszenia na spacer prosimy wysyłać mailowo na adres jakub.wojewoda@zpkww.pl do 13 lutego br., po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem!!

 

Jakub Wojewoda

Karolina Ferenc

Powiększenie
Kontrast