Aplikacja Pszczoła logo

Aplikacja „Pszczoła” została przygotowana dzięki współpracy Fundacji Pro Liberis oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Jest to pierwsza w Polsce aplikacja edukacyjna na temat pszczoły miodnej oraz dzikich zapylaczy.

W trakcie zabawy użytkownicy aplikacji dowiadują się między innymi, gdzie żyją pszczoły miodne, jakie spełniają role, co to jest taniec pszczół, ale też jakie zwierzęta nazywamy dzikimi zapylaczami, dlaczego są takie ważne i jak możemy je chronić. Liczba tych owadów spełniających bardzo ważną rolę w ekosystemie z roku na rok maleje, ale nie jest jeszcze za późno i każdy z nas może pomóc je chronić.

Aplikacja może być wykorzystywana przez nauczycieli w przedszkolach i szkołach, zawiera także quiz sprawdzający zdobytą wiedzę.

Zapraszamy do pobrania:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Wykonanie tablic, stworzenie mobilnej aplikacji w rezerwacie Wydymacz oraz aplikacji edukacyjnej o pszczołach w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu