Aktualności

19 lis 2018

Drugi bieg w V edycji Grand Prix Dziewiczej Góry

W sobotę 17 listopada 2018 r. odbył się drugi bieg w ramach V edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2018/2019. Tradycyjnie organizatorzy przygotowali dwie trasy biegowe, na 5 i 10 km oraz trasę Nordic Walking na 5 km. Jesienna pogoda dopisała, co przełożyło się na liczbę uczestników biegów. Ogółem wzięło udział 548 biegaczy, w tym 103 biegaczy w kategorii dziecięco–młodzieżowej.

Tradycyjnie już, w budynku Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej u podnóża Dziewiczej Góry zorganizowany został Punkt Edukacji Ekologicznej prowadzony przez pracowników Nadleśnictwa Łopuchówko i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Tematem przewodnim prowadzonych warsztatów rozpoznawanie tropów  zwierząt, prowadzono również quizy o tematyce przyrodniczej. Nagrodami dla uczestników były drobne upominki w postaci materiałów promocyjnych Nadleśnictwa i ZPKWW.

Zawody rozpoczęły się od biegów przeprowadzonych dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 500, 1000 i 1500 m. Po godzinie 11 wystartowali zawodnicy na dystansie 5 km i 10 km oraz grupa Nordic Walking na dystansie 5 km. Wyniki w rywalizacji poszczególnych grup biegowych i zawodników z kijkami oraz dokumentacja zdjęciowa z drugiego biegu zamieszczone są na stronie internetowej Organizatora zawodów  www.biegajzmapa.com.

Po biegu, na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal – tym razem drugi element medalowej „pizzy”, drobne upominki i drożdżówka. Przy ognisku można się było ogrzać czekając na wręczenie medali.

Już teraz organizatorzy zapraszają na 15 grudnia br. kiedy odbędzie się trzeci i ostatni w tym roku bieg z cyklu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2018/2019.

 

Danuta Śliwa

Artur Golis

Powiększenie
Kontrast